Arama Motoru Optimizasyonunda Görsellerin Stratejik Kullanımı

Yorum Yok

Sayfa yapısını ve düzenini değerlendirirken  , gerekli pazarlama mesajlarını entegre etmenize izin verirken arama sıralamanızı iyileştiren SEO dostu bir şekilde (ALT etiketlerinin ötesinde) görüntüleri kullanmanın ince, ancak  stratejik bir yolu vardır . Şaşkın? Bir örneğe bakalım:

Bir seyahat sitesi işlettiğinizi ve belirli bir sayfayı “Las Vegas oteli” terimi için optimize etmek istediğinizi varsayalım. “Şimdi rezervasyon yapın ve% 20 tasarruf edin!” Gibi cazip bir pazarlama mesajı eklemek istediğinizi varsayalım. Yukarıda bahsedilen slogan, açıklayıcı metinden yoksundur, ancak ikna edici özelliklere sahiptir. Bununla birlikte, sloganı bir resme ve anahtar cümleyi (örneğin Las Vegas oteli) bir başlık etiketine yerleştirmek isteyebilirsiniz. Bu, istenen terime vurgu yapar, ancak yine de anahtar kelime tutarlılığından ödün vermeden bir pazarlama fırsatı sunar.

Diğer bir deyişle, görseller, gerekli anahtar kelimeler ve kelime öbekleri içermeyen pazarlama mesajları eklemek için harika bir yerdir. Bu teknikten yararlanmak, açıklayıcı metnin indekslenmesini sağlarken, daha az pazarlama jargonunun gözden kaçmasını sağlayacaktır. Anahtar kelime açısından zengin içerik ve çekici mesajların kombinasyonu, stratejik denklemin her iki tarafını da tatmin edecektir.

  Sizler için Blog hazırladık

  Müşterilerimizin birkaç temel alanda harika sonuçlar elde etmesine yardımcı olmaya odaklanmış bir dijital pazarlama şirketiyiz.

  Ücretsiz bir teklif isteyin

  Son derece rekabetçi anahtar kelimeler söz konusu olduğunda bile en yüksek sıralamalar için rekabet edebilmek için web sitelerinin organik arama puanlarını önemli ölçüde artırmalarına yardımcı olan profesyonel SEO hizmetleri sunuyoruz.

  Haber bültenimize abone ol!

  Diğer Haberler

  TÜMÜNÜ GÖSTER
  Yorum Yok

   Yorum Yap