Arama Motoru Sunumu Gerekli mi?

Yorum Yok

Basit cevap hayırdır –  arama motoru gönderimi  gerekli değildir. Günümüzde arama motorlarının çoğu (özellikle Google) bağlantıları izleyerek sayfaları tarar ve dizine ekler. Bu mantığı kullanarak, önceden dizine eklenmiş herhangi bir sayfadan gelen tek bir gelen bağlantı, sayfanızı motora tanıtacaktır. Daha sonra, bu sayfa sitenizdeki diğer sayfalara bağlantı veriyorsa, bunlar da dizine eklenecektir… vb.

Bu nedenle, gelen bağlantı çok önemlidir. Aslında, geri bağlantı almak SEO’nun en önemli kısmı olabilir. Teoride olsa da, bir web sitesi sahibinin bağlantıları ‘izlemesi’ veya ‘avlaması’ gerekmez. Sunulan içerik ilgi çekici, yararlı ve / veya önemliyse, web kullanıcıları arasında bilgiye bağlanma konusunda doğal bir eğilim vardır. Bu, Google PageRank algoritmasının temelidir.

Tüm saygımla, sitenizi arama motorlarına göndermenizden zarar gelmez. Ayrıca, yalnızca büyük adamlara boyun eğdiğinizi varsayarak, yalnızca yaklaşık 5 dakikalık ek çalışma gerektirir. Ve bir kez yeter… sitenizi birden fazla göndermeniz gerekmez. Sitenizin daha hızlı veya daha sık taranmasına yardımcı olmaz veya sitenizin taranmasını sağlamaz.

Sitenizi Google, Yahoo, MSN ve diğerlerine göndermenin bir ücrete tabi olmadığı unutulmamalıdır. Birçok SEO şirketi, endekslenmek için ödeme yapmanız gerektiğini iddia ediyor. Durum böyle değil ve bu şirketlerden uzak dururdum. Paraya açlar ve en iyi çıkarınızı kollamıyorlar.

Bir harita getirmeden ülke çapında bir tatile çıkmayı hiç düşündünüz mü? Harita ile bazı yerlerde yolunuzu bulmanız yeterince zor. Bu macerayı biri olmadan deneseydin ne kadar zor olurdu? Yine de bu, çevrimiçi dünyada insanların her gün yaptığı şeydir. Başarıya giden bir yol haritası olmadan kendi işlerini çevrimiçi olarak kurmaya çalıştılar. Sonra, aylarca veya yıllarca internette dolaştıktan sonra, hayal kırıklığı içinde pes ederler ve istifa ederler. İnternetin kendileri için çalışmadığını söyleyerek oradan ayrılıyorlar. Çalışmamasının nedeni, bir harita alıp onu takip etmemeleriydi!

Çevrimiçi karışıklıkta kaybolmanıza gerek yok. Aşağıda, kursunuzu planlamanıza ve doğru yönde başlamanıza yardımcı olacak on adım vereceğim. Hayal gücünüzün herhangi bir uzantısı ile bilmeniz gereken her şey değildir, ancak size üzerine inşa etmeniz için temel bir temel sağlayacaktır.

Bunu yeni başlayanlar için İnternet pazarlamacılığından elde edecekleri harita olarak düşünün.

 1. Hedeflenen bir pazar seçin

Çoğu insanın bir iş kurarken yaptığı en büyük hata, bir ürün seçmeleri ve sonra onu satın almak isteyen insanları bulmaya çalışmalarıdır. Yolculuğunuza başladığınız yön buysa, hedefinizden ters yöne gidiyorsunuz demektir. Bilge işletmeler farklı bir konsept ile çalışır. Önce bir pazar seçerler ve ardından bu insanların aradığı bir ürünü seçerler. Başka bir deyişle, ürünlerini satmak için potansiyel müşteriler bulmaya çalışmak yerine, hedeflenen potansiyel müşterileri bulur ve ardından ne satın almak istediklerini sorarlar.

Potansiyel müşterilerinizi tam olarak nereden alacağınızı bilene kadar bir iş kurmayı düşünmeyin bile. Önce müşterileri hedef aldığınızı düşünün. Daha sonra bu kişiler için bir ürün geliştirebilirsiniz. Sitenizde genel bir izleyici kitlesinin bulunduğu günde 1.000 ziyaret veya çaresiz ve ürünlerinizi satın almak için herhangi bir bedel ödemeye istekli insanların günde 10 kez ziyaret edilmesini mi tercih edersiniz? Eğer akıllıysan, satın almaya hazır insanları seçeceksin!

 1. Bir Ürün Geliştirin

Sonra, bu pazar için bir ürün veya hizmet geliştirmeniz gerekiyor. Bu adıma geldiğinizde sadece bağlı kuruluş programlarına atlamayın. Bir ürünü çevrimiçi satmanın üç ana yolu vardır:

 1. Kendi özel ürününüzü yaratırsınız.

Bu sahip olduğun en iyi fırsat. Kendi ürününüzü geliştirirseniz, fiyatını seçebilir, yeniden basım haklarını başkalarına satabilir, bir ortaklık programı oluşturabilir, vb. Bana bunu yapamayacağınızı söyleme. On binlerce yenilikçi girişimci, kariyerlerini başlatmak için kendi bilgi ürünlerini kullandı. Yapabilirsin.

Hayatınız boyunca, bir Nasıl Yapılır ürününde paylaşabileceğiniz öğrendiğiniz bir şey olduğundan eminim. Belki bir Nasıl Yapılır ürünü için doğru bilgiye sahip başka birini tanıyorsunuz ve her ikiniz de haklarını paylaştıysanız, bir ürün yaratmalarına yardım etmeyi teklif edebilirsiniz. Bu fırsatı atlayıp yapılamayacağını söylemeyin.

 1. Bir ürünün veya çevrimdışı bir ürünün haklarını satın alırsınız.

Başarılı ürünlerin haklarını 500 – 20.000 TL karşılığında satın alabilirsiniz. Başka biri hedeflediğiniz pazarın ilgilendiğini bildiğiniz bir ürün yarattıysa, bu haklar için onlara büyük bir ön ücret teklif edin. Bu şekilde kendi ürününüzü alabilir ve telif ücreti olarak bir kuruş ödemek zorunda kalmazsınız. Ayrıca, hedeflediğiniz pazarın okuduğu dergilerde arama yapabilir ve insanların sattığı ürünleri arayabilirsiniz. Ardından, onları arayın ve kârın belirli bir yüzdesi veya bir ön ücret karşılığında ürünleri için özel İnternet haklarını isteyin.

 1. Bir ortaklık programına katılıyorsunuz.

Çevrimiçi olarak yeni başlıyorsanız, bu iyi bir seçim olabilir. Kendi ürününüzü yaratmanın veya birinin sahip olduğu haklara sahip olmanın kar potansiyeli sunmadığına rağmen, bir ortaklık programı seçerken, hedeflediğiniz pazarın onsuz olamayacağı bir şey olduğundan emin olun. Kesinlikle buna sahip olmalılar. Ayrıca, her satıştan elde ettiğiniz karlara özel önem verin.

10 TL ‘lik kitapların satışından sadece% 5 komisyon alıyorsanız, müşteri başına yalnızca 50 Krş kazanırsınız. Sadece 1.000 TL kar elde etmek için 2.000 müşteri gerekirdi. İnternetten böyle para kazanamazsınız! Daha yüksek fiyatlı ürünler ve daha yüksek komisyonlar arayın … özellikle% 25 veya daha yüksek aralıktaki komisyonlar.

 1. Bir USP oluşturun

Ürün veya hizmetiniz için Benzersiz Satış Pozisyonu oluşturun. Çok fazla şirket çevrimiçi olarak ben de şirketler olmaya çalışıyor. Sıradaki adam gibi olamazsınız ve küresel bir ekonomide kar etmeyi bekleyemezsiniz. Sipariş vermek için bir sonraki kişinin web sitesine gitmek müşterileriniz için çok kolay.

Ürününüz veya teklifiniz için bir Benzersizlik yaratmalısınız. Kimsenin yapamayacağı ne önerebilirsiniz? Daha iyi garantiler, daha iyi müşteri hizmetleri, daha fazla teknik destek, daha hızlı sevkiyat veya daha düşük fiyatlar sunabilir misiniz? Sizi tüm çevrimiçi rakiplerinizden ayıracak ve ne olduğunu tüm ayrıntılarıyla anlatacak bir şey düşünün.

 1. Bir Alan Adı ve Barındırma Hizmeti Seçin

Bir sonraki adım, şirketinizi, USP’nizi ve teklifinizi tanımlayan bir alan adı seçmektir. Bunları işletmeniz hakkında olabildiğince kısa ve açıklayıcı tutmaya çalışın. Ürününüzün tire veya yazım hatalarını kullanmaktan kaçının. Bunların her ikisi de insanların, yazarlarsa alan adınızın bir kısmını dışarıda bırakmalarına neden olacaktır. Bir başkası, elde etmek için çok çalıştığınız ücretsiz trafiği alacak.

Barındırma için, sektördeki en hızlı müşteri hizmetine ve teknik desteğe sahip oldukları için şahsen Virtualis’i kullanmayı seçiyorum. Onları test edin. Size günün 24 saati … bir saat içinde cevap verecekler. Şimdiye kadar birlikte olduğum başka hiçbir şirket yaklaşmadı bile!

 1. Müşteri Dostu Bir Site Geliştirin

Süreçteki bir sonraki adım, web sitenizi geliştirmek ve dünyanın görmesi için sunmaktır. Tam zamanlı bir İnternet işine sahip olmayı planlıyorsanız, herhangi bir yazılım mağazasında kolayca bulunabilen düzinelerce programdan birini kullanarak siteyi kendiniz nasıl tasarlayacağınızı öğrenmenizi tavsiye ederim.

Siteniz büyüdükçe yalnızca düzenleme üzerinde çalışmayı kendiniz yapabilirseniz çok fazla para tasarrufu yapacaksınız. Ana işiniz çevrimdışıysa ve yalnızca ikincil bir gelir ekliyorsanız, sitenizi sizin için bir uzmana yaptırmayı düşünebilirsiniz.

Sitenizi tasarlarken müşteriyi her zaman aklınızda bulundurun. Çevrimiçi kredi kartı siparişleri için sipariş formları sağlayın. Tüm bağlantıların anlaşılmasını kolaylaştırın. Sitenizi basit tutmaya çalışın. İşletme sahibi değil, müşteri gibi düşünün.

Müşterileriniz işinizle neredeyse sizin kadar ilgilenmiyor. Sitenizin ve USP’nizin avantajlarını doğrudan sitenin üstüne koyduğunuzdan emin olun. Web sörfçülerinin yarısından fazlası bilgi dolu ilk ekranı asla geçmez. Bu yüzden onlara ihtiyaç duydukları bilgileri olabildiğince çabuk vermelisiniz. Her tür iş için kurallar Avantajlar, Avantajlar ve daha fazla Avantajdır.

 1. Bir Bedava Teklif Edin

Sitenizde trafiği ve satışları geliştirmenin en önemli anahtarlarından biri, her zaman bir çizim faktörü olarak bir tür freebie sunmaktır. Örneğin, düzinelerce ücretsiz rapor, hava durumu raporu, haber ve daha fazlasını sunuyorum. Son 8 aydaki en büyük çizim faktörüm, bu bültene abone olan kişilere sitemizde sunduğumuz iki ücretsiz e-kitap oldu.

Ne tür bir iş yapıyor olursanız olun bir freebie bulmalısınız. Ücretsiz bir rapor oluşturun ve verin. Sitenize bir mesaj panosu veya başka bir CGI programı ekleyin. Yazılımınızın ücretsiz bir demosunu verin. Ziyaretçilerin ilgisini çekmek için sitenizde ücretsiz olarak verebileceğiniz bir şey oluşturun.

 1. Kendi Kaydolma Listenizi Başlatın

Bildiğim neredeyse her tam zamanlı İnternet pazarlamacısı, bir türden kendi Opt-in e-posta listelerini geliştirdi. Çoğu için, e-posta ile gönderdikleri haftalık bir haber bültenidir. Diğerleri için, Günün İpucu olabilir. Diğer kişilerin yalnızca önemli güncellemeleri gönderdikleri bir listesi olabilir.

Ne yapmayı seçerseniz seçin, sadık e-posta abonelerinden oluşan bir liste oluşturmaya konsantre olursanız olasılıklar sizin tarafınızda olacaktır. Müşteriler sitenizi ilk ziyaret ettiklerinde çok nadiren sizden alışveriş yaparlar. Birçoğu listene girecek, birkaç hafta veya aylığına takılacak ve sonra sizden satın alacaklar. Paralarını sizinle harcamaya razı olmadan önce sizi tanımaları gerekir.

En etkili olası satışların çevrimdışı reklamcılıktan geldiğini buldum. Örneğin, işletmeniz için popüler bir hedefli dergiden reklam satın alabilirsiniz. Kart destelerinden birinde bir kartpostal da satın alabilirsiniz. Bir kooperatif kurun ve başka 10 kişinin sizinle reklam yapmasını sağlayın ve kendi reklamlarınızı ücretsiz yayınlayın. Sitenize gelen çevrimdışı potansiyel müşteriler, çoğu zaman çevrimiçi reklamcılık yöntemlerinden çok daha yüksek bir alıcı yüzdesi içerir.
10 adımlı kısa taslağımızı bir kez bir araya getirdiğinizde, kendi İnternet başarı öykünüzü oluşturmak için temel bir haritanız olacak. Haritasız bir yolculuğa çıkmayı düşünmezsin. Bu yüzden bir harita olmadan tek başınıza çevrimiçi olmaya çalışmayın.
Terry Dean’in Yepyeni Fr-eKitabı, “HERHANGİ BİR Web Sitesinde Bir Gecede Karı Artırmanın 10 Hızlı ve Kolay Yolu!” Mevcut Ücretli Ürünlerin% 99’undan Daha Fazla Sürede Test Edilmiş, Kanıtlanmış İnternet Pazarlama Sırlarını Ortaya Çıkarıyor … Size Adım Adım Trafiğinizi Nasıl Artıracağınızı, Giderlerinizi Düşüreceğinizi ve Karınızı Çatıdan Çekebileceğinizi Gösteriyor

  Sizler için Blog hazırladık

  Müşterilerimizin birkaç temel alanda harika sonuçlar elde etmesine yardımcı olmaya odaklanmış bir dijital pazarlama şirketiyiz.

  Ücretsiz bir teklif isteyin

  Son derece rekabetçi anahtar kelimeler söz konusu olduğunda bile en yüksek sıralamalar için rekabet edebilmek için web sitelerinin organik arama puanlarını önemli ölçüde artırmalarına yardımcı olan profesyonel SEO hizmetleri sunuyoruz.

  Haber bültenimize abone ol!

  Diğer Haberler

  TÜMÜNÜ GÖSTER
  Yorum Yok

   Yorum Yap