Arka Bağlantılarda Bağlantı Metninin Önemi

Yorum Yok

Metinlerinin önemi  bir bağlantı stratejisi açısından ardı edilemez. Geri bağlantılar, arama motoru algoritmasının büyük bir parçasıdır. Bir bağlantı kampanyası başlatırken, harici sitelerin bağlantı metnindeki uygun anahtar kelimeleri ve terimleri kullanarak bağlantı kurması çok önemlidir.

Neredeyse her zaman, bağlanan adaylar şirket adını bağlantı metni olarak kullanacaktır. Bu, hedef şirketin ürün veya hizmetlerinin herhangi bir açıklamasını sağlamaz. Elbette, marka bilinci oluşturma amaçları için harika olabilir, ancak genellikle gerekli değildir. Çoğu durumda, şirketler markalarını içeren aramalar için zaten çok üst sıralarda (ilk değilse) sıralanır.

İşte hayali şirket “Acme Plumbing Supplies” ın kullanıldığı bir örnek:

Çoğu kişi “Acme” terimlerini kullanarak bağlantı kuracaktır. Bu tamamdır, ancak şirketin ürünlerini veya hizmetlerini tanımlamaz veya herhangi bir bağlam sağlamaz. “Sıhhi tesisat” kelimesini veya “sıhhi tesisat malzemeleri” terimini (yani “Acme Sıhhi Tesisat” veya “Acme Sıhhi Tesisat Malzemeleri”) ekleyerek, başka şekilde kurumsal siteye ulaşamayacak ek trafiği çekebilirsiniz.

  Sizler için Blog hazırladık

  Müşterilerimizin birkaç temel alanda harika sonuçlar elde etmesine yardımcı olmaya odaklanmış bir dijital pazarlama şirketiyiz.

  Ücretsiz bir teklif isteyin

  Son derece rekabetçi anahtar kelimeler söz konusu olduğunda bile en yüksek sıralamalar için rekabet edebilmek için web sitelerinin organik arama puanlarını önemli ölçüde artırmalarına yardımcı olan profesyonel SEO hizmetleri sunuyoruz.

  Haber bültenimize abone ol!

  Diğer Haberler

  TÜMÜNÜ GÖSTER
  Yorum Yok

   Yorum Yap