Gelen Bağlantılar Sıralamama Zarar Verebilir mi?

Yorum Yok

Cevap basit –  gelen bağlantı arama sıralamanıza zarar veremez . Bu nasıl kesin olarak biliniyor? Birincisi, gelen bağlantı sıralamanıza zarar verecekse, rakipleriniz sürekli olarak bağlantı çiftliklerinden sitenize bağlanırdı. Böyle bir senaryo sizin kontrolünüzün dışındadır. Bu nedenle Google, sitenize gelen bağlantılardan dolayı ceza veremez.

Öte yandan, yasadışı dış bağlantılardan dolayı cezalandırılabilirsiniz. Gölgeli veya etik olmayan arama uygulamalarına dahil olabilecek herhangi bir web sitesine veya site grubuna bağlantı vermemeniz şiddetle tavsiye edilir. Bunu yapmak, Google tarafından kara listeye alınmaya ve sonuçta SEO stratejinizi mahvetmeye neden olabilir. Ne pahasına olursa olsun bu durumdan kaçının ve tüm harici bağlantıların güvenilir ve güvenilir kaynaklara işaret ettiğinden emin olun.

Çalışma hayatımın büyük bir kısmında internet endüstrisinde yer aldığım için, internette araştırma yapmak ve gezinmek ve web sitelerini okumak için, özellikle müşteri tasarım araştırması için ve aynı zamanda ara sıra kişisel kullanım için çok zaman harcadım. Hayal kırıklığına uğratan en önemli şey, web sitesi oluşturmaya yönelik görünürdeki düşünce eksikliği ve amacı, bu da birçok e-işletmenin başarılı olması için kaçırılmış bir fırsat yaratmasıdır.

E-işletmeler ve web sitelerine dair kişisel bakış açım, web siteleriyle gurur duymazlarsa ve müşterilerine yaptıkları iş için bir tutku göstermezlerse, muhtemelen ürünleriyle gurur duymayacaklarıdır ve İyi müşteri hizmeti sağlama tutkusu da eksik olacaktır.

Unutmamanız gereken şey, web sitenizin doğrudan sizin ve işinizin bir yansıması olduğudur. Sitenizin görünümü, potansiyel başarı oranınızı belirlemede en önemli faktördür. Kısacası, siteniz ilk bakışta profesyonel veya göze hoş gelmiyorsa, insanların çoğu ürünlerinizin ve / veya hizmetlerinizin benzer düşük standartlarda olduğunu varsayacaktır.

Ölçeğin diğer ucunda, tasarımla denize girme tuzağına düşebilir ve yüksek maliyetli gösterişli grafiklerle işleri karmaşıklaştırabilirsiniz. Sonunda harika görünen ve son derece estetik bir web sitesi elde edebilirsiniz, ancak bununla ilgili tehlike, sitenizin güvenilmez hale gelmesi ve bazen yüklenmesi çok uzun sürebilmesidir. Bir müşteri için yavaş yüklenen bir siteyi ziyaret etmeye çalışmaktan daha kötü bir şey yoktur ve çoğu, tamamen hayal kırıklığı içinde tarayıcı penceresini kapatır. Egzersiz yapabileceğinizden emin olduğum için, bu sonuçta işinize mal olacaktır.

Bir web sitesi tasarlarken diğer önemli husus (en önemli değilse) içeriğinizdir. Sadece bağlantılar değil, aynı zamanda müşteriye tutku, görelilik ve anlayışa sahip içerik. Birisi özellikle bir şey aradığında ve web sitenizi ziyaret ettiğinde, bir nedenle ziyaret ediyor demektir. Sitenizde istedikleri bir şey var, Bu sizin ürününüz, hizmetiniz ve / veya bilgileriniz olsun. Aradıklarını bulamazlarsa, bir sonraki siteye geçerler ve bu böyle devam eder. Ziyaretçilerinizin web sitenizde kalmasını ve etrafına bakmasını sağlamak için onlara bir sebep vermelisiniz. Onlara kaliteli içerik sağlamak bu amaca ulaşacaktır.

Web sitesi tasarım hataları konusunda sayısız başka liste ve makale vardı, ancak bir web sitesi tasarlamayı veya bir şablon satın almayı düşünürken dikkat etmem gereken bazı tuzakların bir tasarımcının bakış açısından kendi listemi derledim. Basit, açık, bilgilendirici ve iyi tasarlanmış sitelerin en başarılı olduğunu unutmayın. Mevcut bir e-ticaret iseniz ve satışlarınız umduğunuz gibi değilse, yukarıdakileri göz önünde bulundurun ve sitenize açıkça ve dürüstçe bakmak için biraz zaman ayırın. Web sitenizi iyileştirmek için para harcamak, ürün veya hizmetlerinizi satmak için yeterince iyi olmayan bir sitenin reklamını yapmak ve pazarlamak için para harcamaktan çok daha iyi bir yatırımdır.

Bir şablon veya özel tasarlanmış bir web sitesi arıyorsanız, yukarıdakilerin farkında olun ve zor kazandığınız paranızın düşük bir tasarımda boşa gitmemesini sağlamak için seçtiğiniz tasarımcıya veya şablon sağlayıcıya sorular sormaya hazır olun. yukarıdakilerden herhangi biri. Soru sormak size bir kuruşa mal olmaz ve bunu yapmak aslında uzun vadede size çok para kazandırabilir. Web sitenizi ilk seferde doğru yapmak, para ve zaman tasarrufu açısından çok önemlidir. Web siteniz ne kadar erken kurulur ve düzgün çalışırsa, başarılı bir e-ticaretin ödüllerini o kadar çabuk alabileceksiniz.

Yeni başlayanların yaptığı en büyük hata, web sitesi adlarını Bağlantı Metnine koymaktır. Web siteniz anahtar kelimelerinizi içermediği sürece, bu tamamen iyi bir bağlantının israfıdır. Google’ın bu Bağlantı metinlerine çok büyük bir önem verdiğini ve her zaman anahtar kelimelerinizi kullanmaları gerektiğini unutmayın.

İkinci hata, her bir anahtar kelimeyi bağlantı metninize koymaya ve bunu herkese vermeye çalışmaktır. Bu teknikte iki hata var. 1.) Google bağlantı metnindeki her kelimeye ağırlık atar, böylece çok sayıda dolgu kelimesi varsa (uzun cümlelerde yaygın), hedef kelimelerinizi “sulandırırlar”.

Forrester Research ve Gartner Group tarafından yürütülen son iki ankete göre, e-ticaret siteleri, yavaş yüklenen sitelerin neden olduğu müşterilerin tıklaması nedeniyle her yıl 1,1 ila 1,3 milyar dolar gelir kaybediyor. Bir sayfanın yüklenmesi çok uzun sürerse, potansiyel müşteriniz beklemeyecektir. Sonuçta işinize mal oluyor.

Web sitenizin her sayfasının HTML’sine uygun META etiketlerini eklediğinizden emin olun. META etiketleri, arama motorlarının belirli bir siteyle hangi anahtar kelimelerin alakalı olduğunu belirlemesini sağlayan HTML kodudur. Tüm web sitesi trafiğinin yaklaşık yüzde 80’i sekiz büyük arama motorundan kaynaklanmaktadır. Sitenizi tasarlamadan önce ödevinizi yaptığınızdan ve web sayfalarınızı nasıl optimize edeceğinizi tam olarak anladığınızdan emin olmak iyi bir fikir olacaktır. Bu size uzun vadede çok fazla baş ağrısından kurtulacaktır. META etiketleri hakkında daha fazla bilgi için “Sitenizi Oluşturma” başlıklı eğiticiyi okuyun.

Arka plan ve metin renklerinizi seçerken dikkatli olun. Yoğun arka planlar, metnin okunmasını zorlaştırır ve dikkati metinden uzaklaştırır. Sitenizin her sayfasındaki arka plan temanızla her zaman tutarlı olun. Siteniz baştan sona güzelce organize edilmiş ve tek tip olmalıdır. Unutmayın, renkler ruh halinizi etkiler ve ziyaretçilerinizi de etkiler. Sarı ve turuncu gibi parlak renkler daha neşeli veya mutlu olmanıza neden olurken, mavi ve mor gibi renkler ise sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Kahverengi ve siyah gibi koyu renkler iç karartıcı bir etkiye sahiptir. İyi bir temel kural, elde etmeye çalıştığınız efektin türüne göre renkleri kullanmak olacaktır.

Ana sayfanız özellikle ziyaretçilerinize tam olarak ne sunduğunuzu bilmesini sağlamalıdır. Bir siteyi kaç kez ziyaret ettiniz ve ne sattıklarını asla anlayamadınız? Potansiyel müşteriniz ürününüzü veya hizmetinizi bulamazsa, aramak için kesinlikle çok fazla zaman kaybetmeyeceklerdir. Bir sonraki siteye gidecek ve muhtemelen asla geri dönmeyecekler. Sitenizi belirli bir amaç için ziyaret ediyorlar. Sitenizin sunduğu bir şeyi istiyorlar. Bilgi, ürün veya hizmet olsun.

Sitenizi kolayca gezilebilecek şekilde tasarlayın. Gezinme bağlantılarınızı sayfanın üstüne, altına, soluna veya sağına yerleştirin. Bağlantılarınızı düzgün bir şekilde hizalamak için tablolar kullanın. Sitenizde gezinmek için grafik düğmeleri kullanmayı planlıyorsanız, sayfanıza eklediğiniz her grafikle birlikte sayfanızın yüklenmesinin çok daha uzun süreceğini unutmayın. Yalnızca bir avuç gezinme bağlantınız varsa, grafik düğmelerini kullanmak iyi olacaktır. Altıdan fazla bağlantınız varsa, yükleme sürenizi kısaltmak için metin bağlantılarını kullanmanız akıllıca olacaktır.

Çerçeveleri kullanmanız gerekiyorsa, bunları idareli kullanın. Düzgün kullanılmazsa, çerçeveler sitenizin profesyonelce görünmesine neden olabilir. Ziyaretçilerinizin içeriğinizi görüntülemek için bir yandan diğer yana kaydırmasını sağlamaktan kaçının. Bu çok rahatsız edici olabilir ve ziyaretçilerinizin gitmesine neden olabilir. Çerçeve kullanmanız gerekiyorsa, ziyaretçilerinize bir seçenek sunun. Çerçeveler ayetler Çerçeve Yok. Ana sayfanızdan sitenizdeki başka herhangi bir sayfaya ulaşmak için gereken tıklama sayısını dörde düşürmeye çalışın. Unutmayın, ziyaretçileriniz sitenize ana sayfanız dışındaki sayfalardan girebilir. Her sayfada her zaman iyi gezinme bağlantıları bulun ve her sayfaya şirket logonuzu yerleştirin.

Ziyaretçilerinize vermek için kaliteli bir e-kitap tasarlayın. Göründüğü kadar zor değil. Bir web sayfası oluşturabiliyorsanız, bir e-kitap da oluşturabilirsiniz. E-kitabınızın odak noktası web sitenizi tamamlamalıdır. Tutkunuz hakkında yazmanız yeterli. Tutkunuz satış ise, e-kitabınızı eksiksiz bir satış eğitimi kılavuzu sağlayacak şekilde tasarlayarak bilgi ve deneyimlerinizin bir kısmını paylaşabilirsiniz. Tutkunuz ev tabanlı işse, kendi ev tabanlı işinizi nasıl başlatacağınızla ilgili bir e-kitap yazabilirsiniz. Gerçek tutkunuz hakkında yazıyorsanız, yazacak bir şeyler bulmakta zorlanmamalısınız. E-kitaplarla ilgili daha fazla bilgi için, “Nasıl E-kitap Oluşturulur ve Sitenize Verilerek Büyük Trafik Çekilir” başlıklı makaleyi okuyun.

Çalışma hayatımın büyük bir kısmında internet endüstrisinde yer aldığım için, internette araştırma yapmak ve gezinmek ve web sitelerini okumak için, özellikle müşteri tasarım araştırması için ve aynı zamanda ara sıra kişisel kullanım için çok zaman harcadım. Hayal kırıklığına uğratan en önemli şey, web sitesi oluşturmaya yönelik görünürdeki düşünce eksikliği ve amacı, bu da birçok e-işletmenin başarılı olması için kaçırılmış bir fırsat yaratmasıdır.

  Sizler için Blog hazırladık

  Müşterilerimizin birkaç temel alanda harika sonuçlar elde etmesine yardımcı olmaya odaklanmış bir dijital pazarlama şirketiyiz.

  Ücretsiz bir teklif isteyin

  Son derece rekabetçi anahtar kelimeler söz konusu olduğunda bile en yüksek sıralamalar için rekabet edebilmek için web sitelerinin organik arama puanlarını önemli ölçüde artırmalarına yardımcı olan profesyonel SEO hizmetleri sunuyoruz.

  Haber bültenimize abone ol!

  Diğer Haberler

  TÜMÜNÜ GÖSTER
  Yorum Yok

   Yorum Yap