Google artık tüm karşılıklı bağlantılarda indirim yapıyor

Yorum Yok

Uzun bir süredir,  karşılıklı bağlantılar  çoğu gelen bağlantı stratejilerinin ön saflarında yer aldı. Bu değişmek zorunda kalacak. Google artık tüm karşılıklı bağlantılarda indirim yapıyor. Algoritma, gelen bağlantıların sayısını artırmak amacıyla iki tarafın bağlantı alışverişini belirlemek için değiştirildi.

Karşılıklı bağlantı kavramı, Google’ın algoritmaya olan orijinal niyetine meydan okuyor. Kaliteli içerik bağlantıları çekmelidir. Bağlantıların değiş tokuşu, kendi içeriklerinizi tanıtmak amacıyla başkalarının içeriğini haksız yere tanıtmaya yönelik karşılıklı bir anlaşmadan başka bir şey değildir. Google bundan pek hoşlanmıyor (Bağlantı Şemalarına bakın).

Hatta bazıları Google’ın artık üç yollu bağlantı şemalarını belirleyebildiğini iddia ediyor (örneğin, web sitesi A, web sitesine bağlanan, C web sitesine bağlanan, A’ya geri bağlanan B web sitesine bağlantılar). Bunun doğru olup olmadığını söylemek zor. Kesin olan bir şey var: gelen bağlantı stratejileri, karşılıklı bağlantı etrafında ortalanmamalıdır. Bu üretilmiş bağlantı oluşturma biçimi iyi karşılanmadı ve sonuçta zaman kaybıdır. Bunun yerine, belirli bir niş içinde benzersiz, yüksek kaliteli içerik oluşturmaya odaklanın. Bağlantılar oluşacaktır.

  Sizler için Blog hazırladık

  Müşterilerimizin birkaç temel alanda harika sonuçlar elde etmesine yardımcı olmaya odaklanmış bir dijital pazarlama şirketiyiz.

  Ücretsiz bir teklif isteyin

  Son derece rekabetçi anahtar kelimeler söz konusu olduğunda bile en yüksek sıralamalar için rekabet edebilmek için web sitelerinin organik arama puanlarını önemli ölçüde artırmalarına yardımcı olan profesyonel SEO hizmetleri sunuyoruz.

  Haber bültenimize abone ol!

  Diğer Haberler

  TÜMÜNÜ GÖSTER
  Yorum Yok

   Yorum Yap