Şirket Markası ve SEO’nun Dahil Edilmesi

Yorum Yok

SEO kesin bir bilim değildir. Bu, hem SEO hem de markalaşmayı  bir stratejiye dahil etmeye çalışırken ortaya çıkıyor  . Bu süreç, en azını söylemek için titiz. Bir yandan SEO, anahtar kelimelerin ve kelime öbeklerinin yerleştirilmesiyle ilgilenir. Öte yandan markalaşma, şirket bağlılığı ve kültürü ile ilgilenir. Her iki tarafı da birleştirmek, her ikisinin de önemini azaltır. Ancak birini veya diğerini ortadan kaldırmak tüm stratejik ve pazarlama hedeflerini karşılamayabilir.

Bir kez daha, SEO’nun kesin bir bilimden ziyade bir dizi kılavuz olduğu vurgulanmalıdır. Bunu söyledikten sonra, aşağıdaki öneri denklemin her iki tarafını da tatmin etmek için kullanılabilir. Genel olarak, anahtar kelimeler ve kelime öbekleri (yani SEO) herhangi bir erken aşamadaki şirketin odak noktası olmaya devam ederken, şirket markasının dahil edilmesi evrimin sonraki aşamalarında görünmelidir.  Bu sadece genel bir ifadedir ve kelimesi kelimesine alınmamalıdır.

Muhakeme oldukça basittir. İlk başta kimse şirketinizin adını bilmiyor, ancak belki de ürünlerinizi veya hizmetlerinizi arıyorlar. Başka bir deyişle, şirketiniz yerine teklifinize odaklanan anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini hedeflemek istersiniz. Bağlılık ve güvenilirlik oluşturdukça, markalaşma daha önemli hale gelir. Bu noktada müşterilerle olan ilişkinizi güçlendirmek ve markanıza güven aşılamak için kurumsal mesajlaşmayı dahil etmek isteyebilirsiniz.

Markalaşma hakkında son bir düşünce: Bir arama yapan kişi şirketinizin adını yazarsa, muhtemelen web sitenizi bulacaktır. Bunun nedeni çoğunlukla bağlantı metni ve geri bağlantılardır. Bu nedenle, şirket adı için optimizasyon çoğu durumda oldukça önemsizdir.

  Sizler için Blog hazırladık

  Müşterilerimizin birkaç temel alanda harika sonuçlar elde etmesine yardımcı olmaya odaklanmış bir dijital pazarlama şirketiyiz.

  Ücretsiz bir teklif isteyin

  Son derece rekabetçi anahtar kelimeler söz konusu olduğunda bile en yüksek sıralamalar için rekabet edebilmek için web sitelerinin organik arama puanlarını önemli ölçüde artırmalarına yardımcı olan profesyonel SEO hizmetleri sunuyoruz.

  Haber bültenimize abone ol!

  Diğer Haberler

  TÜMÜNÜ GÖSTER
  Yorum Yok

   Yorum Yap